Sposoby dostawy

DOSTAWY

4.1. Dostawy realizowane są w dni robocze za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost, zarówno jako tradycyjne przesyłki kurierskie, jak również w formie przesyłek dostarczanych do Paczkomatów InPost (na terrenie RP). Koszt wysyłki wynosi 16,50 zł brutto (tradycyjna przesyłka) lub 13,50 zł brutto (Inpost Paczkomaty). Informacje o warunkach realizowanych usług można znaleźć pod adresem: www.inpost.pl. Czas dostawy to 2-3 dni robocze.

4.2. Wysyłki zagraniczne realizowane są za pośrednictwem Poczty Polskiej. Koszt wysyłki za granicę jest stały i wynosi 15 euro.

4.3. Koszty przesyłki zakupionych Towarów ponosi Klient.

4.4. Przed odebraniem przesyłki Kupujący zobowiązany jest sprawdzić czy przesyłka, nie została uszkodzona w trakcie transportu. Jeżeli została ona uszkodzona, lub istnieje takie podejrzenie, należy bezwzględnie spisać protokół reklamacyjny w obecności kuriera przed podpisaniem odbioru paczki. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Kupującego z tytułu uszkodzenia przesyłki w transporcie. Za reklamacje dotyczące uszkodzeń powstałych w trakcie transportu odpowiada firma kurierska.

4.5. Roszczenie z tytułu nienależytego wykonania usługi pocztowej/kurierskiej wygasa wskutek przyjęcia przesyłki pocztowej bez zastrzeżeń, chyba że ubytki lub uszkodzenia przesyłki pocztowej niedające się z zewnątrz zauważyć Klient stwierdził po przyjęciu przesyłki i nie później niż po upływie 7 dni od przyjęcia przesyłki zgłosił to firmie kurierskiej, lub operatorowi pocztowemu roszczenie z tego tytułu oraz udowodnił, że ubytki lub uszkodzenia przesyłki powstały w czasie między przyjęciem przesyłki przez kuriera/operatora pocztowego w celu wykonania usługi pocztowej a jej doręczeniem adresatowi. O takim fakcie należy również niezwłocznie powiadomić Sklep Internetowy.

4.6. Jeżeli Klient nie odbierze zamówionego przez siebie Produktu, pokryje koszty odesłania go do Sklepu.